Zbyněk Opletal

Vystudoval jsem střední odbornou školu s maturitou, obor automatizované systémy a výpočetní technika. Od roku 1996 jsem pracoval na pozicích školitel MS Office Power Point, podpora a tvorba prezentací, administrator systému ASOC (Air Sovereignty Operations Center), administrátor systému CSI (CRC System Interface), člen DLMC (Data Link Management Cell), administrátor lokální podnikové sítě a běžná uživatelská podpora koncových uživatelů, administrátor IS FADR na CRC (Command and Reporting Center), administrátor IS WOC Lite.
Od roku 2006 se zabývám grafikou a tvorbou webových stránek nejprve v ASP a SQLServer a později PHP a MySQL. Nejprve jako koníček, pak i komerčně pod značkou jeliboweb a nyní konečně na plný úvazek pod názvem jelibostudio.
Spolupracoval jsem nebo jsem autorem i větších projektů, jako byl intranetový webový portál www.crc.acr, webová intranetová aplikace Infopanel pro Command and Reporting Center, vytvořil jsem jednoduchý redakční systém jeliboCMS pro správu obsahu vlastních webových stránek.

Půjčil jsem si pár citátů podle mého gusta.

  1. Jsem tím, jak jsem myslel v minulosti a budu tím, jak myslím a co dělám právě teď.
  2. Nejsem hloupý ani chytrý, prostě dělám věci v této chvíli nejlépe jak dovedu.
  3. To hlavní, o co by měl inteligentní člověk v tomto světě usilovat, je poznat to, co nemůže zničit ani smrt.

Ikdyž to bude znít jako klišé, tak mám rád lidi, zdůrazňuji osobní přístup, férové ceny, maximální kvalitu odvedené práce. Podle mě neexistuje konkurence, vše vždy záleží na přístupu, odhodlání a motivací dobrým výsledkem a ne penězi. Pak se dílo podaří. Důležité je mít radost ze života a ze spokojených zákazníků.

Jako hlavní pracovní nástroje používám Adobe Photoshop, Adobe Illustrator a Adobe InDesign. Mezi další nástroje patří primaerp.com, Adwords, Sklik, Analytics, Google Business, firmy.cz, PsPad, MS Windows, Libre Office, iDoklad, ShutterStock.com, 123rf.com, themeforest.net, lipsum.com, paypal.com, centrum.cz, seznam.cz, google.com, facebook.com, fonty.cz, 1001freefonts.com a mnoho dalších.

Používám legální software a zdroje.